نسخه جدید
فوریه 10, 2020
کار با بیت کوین
کار با بیت کوین را چگونه انجام دهیم ؟
اکتبر 13, 2020
نمایش همه

وضعیت بیت کوین در انتهای سال 2020

وضعیت بیت کوین

بررسی وضعیت بیت کوین در سال 2020 و 2021

تا کنون حتما نام بیت کوین را شنیده اید. بیت کوین یک ارز دیجیتال است که به دلیل فراهم کردن سیستم مستقل مالی جهانی بسیار مورد استقبال مردم دنیا قرار گرفته است. بنابراین وضعیت بیت کوین می تواند برای بسیاری از سرمایه گذاران بیت کوین مهم باشد و تغییراتی زیادی را در دارایی های آن ها ایجاد کند. تا جایی که نمودار ها و چارت هایی که قیمت و وضعیت بیت کوین را نشان می دهند هر روزه هزاران بازدید از سایت های مختلف دارند.

در این مقاله تصمیم داریم وضعیت بیت کوین و فعالیت های مربوط به آن را در ربع چهارم سال 2020 و ابتدای ورود آن به سال بعد بررسی کنیم.

وضعیت بیت کوین در زمینه ی استخراج

استخراج بیت کوین یکی از فعالیت هایی بوده که همه ی کاربران به آن علاقه مندند. در ابتدای کار بیت کوین افراد بسیار زیادی قصد داشتند که دستگاه استخراج بیت کوین خریداری کنند و از آن برای درآمد های سرشار استفاده کنند. اما بعد از مدتی متوجه شدند که استفاده از این دستگاه ها برای کسب درآمد استخراج بیت کوین هزینه هایی هم در بر دارد و سود خالصی در این زمینه وجود ندارد.

علاوه بر این ها استخراج ارز دیجیتال به صورت کلی در بسیاری از کشور ها غیر قانونی تلقی می شود. به عنوان مثال در کشور چین با این که یکی از قدرت های بزرگ اقتصادی دنیاست ، استخراج ارزهای دیجیتال غیر قانونی است. تا جایی که چینی ها در تلاش بودند که با ورود به ایران و احداث فارم بیت کوین استخراج را در کشور ما شروع کنند. اما به دلایل مختلف سیاسی این اجازه به آن ها داده نشد.

وضعیت بیت کوین
به دلیل افزایش فعالیت های دیجیتال استفاده از بیت کوین به صورت جهانی افزایش یافته است

استخراج بیت کوین در ایران

در کشور خودمان هم قوانین سخت گیرانه ای برای استخراج بیت کوین گذاشته شده است. گرچه جرم استخراج بیت کوین به طور کامل در قانون اساسی تعریف نشده است. اما باید بدانید که استفاده از برق صنعتی کارخانه ها یا کارگاه های تولیدی برای استخراج بیت کوین ممنوع اعلام شده است. مراکز زیادی که در حال استخراج بیت کوین بودند توسط مقامات قضایی بسته شده اند. البته اگر برای استخراج بیت کوین مجوز داشته باشید می توانید به صورت قانونی این فعالیت را انجام دهید.

به هر صورت فرایند استخراج بیت کوین با توجه به فرا رسیدن زمان هاوینگ بیت کوین و نصف شدن پاداش ها باید کمتر می شد. اما به دلیل افزایش قیمت بیت کوین شاهد این بودیم که افراد با خرید بیت کوین ماینر های پیشرفته تر این فرایند را ادامه دادند. هم اکنون هیچ یک از انواع استخر استخراج خالی از ظرفیت نیستند . این استخر ها به صورت کامل در حال انجام فعالیت هستند.

وضعیت بیت کوین در زمینه ی بازار و ترید آن

بیت کوین در حال حاضر در یک آرامش نسبی قیمت قرار گرفته است. در ربع چهارم سال 2020 شاهد تثبیت قیمت بیت کوین در کانال 10000 دلاری بوده و هستیم. تا به حال نوسانات زیادی از بیت کوین مشاهده کردیم. این نوسانات باعث می شد که قیمت بیت کوین به کانال 11000 دلاری هم برسد. اما با توجه به وضعیت بیت کوین در چند هفته ی اخیر دیگر نوسان های زیادی رخ نمی دهد.

وضعیت بیت کوین
استخراج بیت کوین در ایران در صورت نداشتن مجوز غیر قانونی محسوب می شود

از آن جایی که همه ی افرادی که می خواهند در زمینه ی ترید بیت کوین و به عنوان یک بیت کوین تریدر فعالیت کنند باید وضعیت بیت کوین را از جنبه های مختلفی بررسی کنند و همچنین با ارزهای دیجیتال دیگر مقایسه کنند، توانایی تحلیل نمودار ها بسیار کمک کننده خواهد بود.

دقت داشته باشید که وضعیت بیت کوین و قیمت آن تا جایی ثابت خواهد ماند که شرایط جهانی هم تا حدودی ثبات داشته باشد. برای مثال در زمان ظهور کروناویروس قیمت بیت کوین به شدت افت کرد. در یک برهه ی زمانی قیمت بیت کوین به نزدیکی 50% قیمت قبل خود رسید. در این زمان افرادی که هنوز تجربه ی زیادی نداشتند بیت کوین های خود را به فروش رساندند.

در مقابل، افرادی که تجربه ی این بازار را داشتند و می دانستند این افت یک کاهش قیمت بیت کوین به صورت زودگذر است، بیت کوین های بیشتری خریدند.

حالا با گذشت حدود هفت ماه از ظهور کرونا شاهد این هستیم که قیمت بیت کوین به بالاتر از قبل بازگشته و در آن ثابت شده است. افرادی که استراتژی طولانی مدتی را در قبال وضعیت بیت کوین داشتند توانستند سود بسیار زیادی در این بازار داشته باشند.

وضعیت بیت کوین در مقابل سایر آلت کوین ها

آلت کوین ها به همه ی ارزهای دیجیتالی غیر از بیت کوین گفته می شود. این ارزها بعد از بیت کوین به وجود آمدند و هدف آن ها درست مانند بیت کوین، ایجاد سیستم اقتصادی مستقل از دولت ها بود. اما هر یک از آن ها یک سری ویژگی های جدید داشتند که برای کاربران مختلف جذاب به نظر می رسید.

هیچکس نمی تواند تاثیر وضعیت بیت کوین بر آلت کوین را نادیده بگیرد. به این دلیل که بیت کوین بیشترین حجم بازار را دارد.به تنهایی 64% از کل بازار ارز دیجیتال را تشکیل می دهد. بنابراین هر تغییر قیمتی روی بیت کوین به صورت کم و بیش روی آلت کوین ها هم تاثیر خود را می گذارد.

به عنوان مثال اتریوم و ریپل از ارزهای دیجیتال بسیار موفقی هستند که توانستند بخش بزرگی از بازار ارز رمز نگاری شده را در اختیار بگیرند. با این حال شاهد این هستیم که اتصال ارزهای دیجیتال به بیت کوین فرایندی مشهود است. حتی بین شرکت های مختلفی که در زمینه ی ساخت کیف پول دیجیتال فعالیت می کنند، موفق ترین ها آن هایی هستند که بتوانند ترید بیت کوین به آلت کوین ها را به راحتی فراهم کنند.

وضعیت بیت کوین در خرید و فروش آن

وضعیت بیت کوین
بیت کوین به عنوان مهترین ارز رمز پایه تاثیر مهمی بر سایر ارزهای دیجیتال دارد

خرید و فروش بیت کوین به این دلیل که پادشاه ارزهای دیجیتال است بسیار راحت انجام می شود. برای کاربرانی که خارج از ایران قرار دارند صرافی های بزرگی مانند بایننس وجود دارد که می توانند از آن استفاده کنند. این صرافی ها سال هاست که در زمینه ی خرید و فروش ارز دیجیتال فعالیت دارند. به همین دلیل کاملا قابل اعتماد هستند و می توانید در هر ساعتی از شبانه روز از آن ها ارز دیجیتال دریافت کنید.

در مورد کاربران ایرانی باید گفت که نمی توانند از صرافی های خارجی و بزرگ استفاده کنند. متاسفانه به دلیل تحریم هایی که علیه ایران صورت گرفته است حساب های کاربری بسیاری از ایرانیان بسته شد. با این که مبالغ واریزی در ایران به شدت مورد پیگیری قرار گرفت، اما هیچ یک از کاربران نتوانستند مبالغ خود را باز پس بگیرند.

به طور کلی وضعیت بیت کوین در زمینه ی خرید و فروش آن بسیار عالی برآورد می شود. ممکن است در خرید و فروش ارزهای کمیابی مانند زی کش و مونرو به مشکلاتی بر بخورید. اما بیت کوین همیشه هم مشتری برای خرید دارد و هم برای فروش. پس می توانید دارایی های آزاد خود را به راحتی به بیت کوین تبدیل کنید و به جمع سرمایه گذاران بیت کوین بپیوندید

به همین دلیل بهتر است که خرید و فروش بیت کوین را از یک صرافی داخلی و معتبر انجام دهید. ما به شما صرافی شاه کوین را پیشنهاد می کنیم به این دلیل که طبق گفته ی کاربران این صرافی می تواند با سرعت بسیار زیادی برای شما ارز دیجیتال مورد نظرتان را فراهم کند. ضمن این که این صرافی آنلاین است و در همه ی ساعات شبانه روز امکان استفاده از آن را دارید. فقط کافی است که به صفحه ی اصلی آن مراجعه کنید و مدارک خواسته شده را ارسال نمایید.

جمع بندی:

وضعیت بیت کوین در سال 2020 و 2021 با توجه به سابقه ی طولانی مدتی که دارد مشخص می شود. تا کنون افراد بسیار زیادی تلاش داشته اند به شکل های مختلف به بیت کوین ضربه بزنند و جایگاه آن را در افکار عمومی پایین بیاورند. اما بیت کوین توانسته از پس همه ی این مشکلات با قدرت بر بیاید.

از سال 2009 که ساتوشی ناکاموتو بیت کوین را به جهانیان معرفی کرد، قیمت بیت کوین رو به افزایش بوده است. گرچه نوسانات قیمت بیت کوین به شدت طی این سال ها قابل ملاحظه بوده. اما روند کلی افزایش را نشان می دهد.

جالب اینجاست که بیت کوین در ابتدای کار به هیچ عنوان نمی توانست با دولت همکاری کند. تقریبا همه ی دولت ها با ورود بیت کوین به جهان به عنوان یک ارز جدید مخالف بودند. فعالیت های بسیار زیادی انجام شد تا بیت کوین نتواند گسترش پیدا کند. اما هم اکنون می بینیم که وضعیت بیت کوین در مقابل دولت ها تبدیل به یک همکاری دو جانبه تبدیل شده است!

شرکت های بسیار زیادی هم اکنون از درگاه پرداختی بیت کوین استفاده می کنند و این می تواند نشان دهنده ی این باشد که دولت ها هم در حال کنار آمدن با این موضوع هستند که بیت کوین می تواند به عنوان یک ارز دیجیتال کاملا مستقل فعالیت داشته باشد.

حتی دولت ایران با این که ارتباطات بسته تری با دیگر کشور ها دارد از این ارتباط اقتصادی بی حد و حصر حمایت کرده است و هیچ قانونی مبنی بر این که استفاده از بیت کوین و ارزهای دیجیتال جرم است منتشر نشده!