هک از طریق شماره
هک از طریق شماره تلفن با نرم افزار PLCSPY
فروردین ۲۶, ۱۳۹۷
واردات خودرو های هیبریدی
تعرفه واردات خودرو های هیبریدی کاهش چشمگیری یافت
فروردین ۲۸, ۱۳۹۷
نمایش همه

مسیریاب WAZE چیست و چگونه کار می کند ؟

مسیریاب WAZE

مسیریاب WAZE یکی از بهترین اپلیکیشن ها در بین نرم افزار های مسیریابی است، که در ایران نیز همچون دیگر کشورها با استقبال فراوانی روبرو شده است.  یک کمپانی اسرائیلی به نام Waze Mobile این نرم افزار در سال ۲۰۰۶ طراحی کرد و از آن موقع به بعد به عنوان یک برنامه پر قدرت مسیریابی در جهان شناخته می شود. اما با توجه به روابط میان کشور ما و کشور اسرائیل، برخی از کارشناسان ما بر این باورند که این نرم افزار یک برنامه جاسوسی می باشد. البته این فرضیه ای به جاست و همیشه در استفاده از برنامه هایی که توسط اسرائیل ساخته شده اند باید نهایت احتیاط را به عمل آورد اما در استفاده از مسیریاب WAZE نباید نگرانی چندانی به خود راه دهید. زیرا این اپلیکیشن در سال ۲۰۱۳ به کمپانی گوگل فروخته شد و اکنون این نرم افزار در لیست برنامه های گوگل مشاهده می شود. با توجه به این که ویز به عنوان یکی از قدرتمند ترین برنامه های مسیریابی در دنیا شناخته می شود، در این مقاله قصد داریم تا مزایا و معایب این برنامه را نسبت به سایر برنامه ها بررسی کنیم.

مسیریاب WAZE

مسیریاب ویز به خاطر امکانات ویژه و خارق العاده خود تاکنون طرفداران زیادی را توانسته جذب کند. همچنین این اپلیکیشن در سال ۲۰۱۳ موفق به کسب جایزه بهترین نرم افزار دنیا شد که این نشانه ی برتری این برنامه نسبت به سایر برنامه ها، در زمینه کاری خود است. استفاده از این نرم افزار بسیار ساده است و در واقع ویز مسیریابی کاربر پسند می باشد. برای استفاده از این برنامه فقط کافی است اقدام به دانلود مسیریاب WAZE کرده و بعد از نصب آن روی گوشی موبایل خود به راحتی از امکانات آن استفاده کنید. برای نصب این مسیریاب مهم نیست که گوشی شما از چه سیستم عاملی بهره مند است چه اندروید باشد چه ios یا هر چیز دیگری شما می توانید ویز را بر روی آن نصب کرده و از کار با آن لذت ببرید. پس از نصب  Waze روی گوشی موبایل خود و به محض اجرای برنامه، مکان فعلی شما روی صفحه نمایش داده می شود و می توانید با جستجو در نقشه، مقصد خود را انتخاب کرده تا ویز بهترین مسیر و زمان رسیدن تا مقصد را در اختیار شما قرار دهد.

برنامه ویز بیشتر برای مسیریابی خودرو طراحی شده  و در مسیریابی مسیرهای دوچرخه و پیاده نمی تواند کمک زیادی به شما بکند. به همین دلیل توصیه می شود اگر جزو رانندگان خودرو هستید، Waze را دانلود کنید. یکی از علل عمده محبوبیت ویز دارا بودن شبکه اجتماعی در درون خود اپلیکیشن می باشد. درواقع شما با نصب این برنامه، خود به خود جزوی از شبکه اجتماعی بزرگ Waze  نیز خواهید شد که شما را در یافتن بهترین مسیر ممکن برای مقصدتان و آگاهی از اتفاقات درون جاده ای بسیار یاری خواهد کرد. به علاوه این که از قابلیت به اشتراک گذاری موقعیت بهره مند خواهید شد و می توانید موقعیت خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید و زمان تقریبی رسیدن خود به مقصد را به آن ها گزارش دهید و یا از موقعیت آنان مطلع شوید.

مسیریاب WAZE

علت محبوبیت ویز در ایران

امادلیل اصلی محبوبیت ویز در ایران قابلیت نمایش مکان دوربین های کنترل سرعت است. در واقع با استفاده از این برنامه می توانید از بسیاری از جریمه های جاده ای خود جلوگیری کنید. . همچنین بسیاری از رانندگان با توجه به توانایی شبکه اجتماعی Waze ، مکان هایی را که پلیس در آن اقدام به جریمه متخلیفین رانندگی می کند و یا محل های تصادف شده و پر ترافیک را علامت زده و می توانند یکدیگر را از وجود چنین اتفاقاتی مطلع سازند که این قابلیت برای رانندگان بسیار کاربردی است.

امکاناتی که با نصب مسیریاب WAZE در اختیار شما قرار می گیرد

در این بخش تعدادی از امکاناتی که این اپلیکیشن در خود داشته و بسیار کاربردی می باشند، لیست شده است که با نصب ویز می توانید از آن بهره مند گردید. البته لازم به ذکر است که این لیست تنها قابلیت های ارائه شده توسط اپلیکیشن ویز نبوده و این برنامه امکانات فراوان دیگری نیز در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

  • نشان دادن وضعیت ترافیک و دیگر اطلاعات جاده
  • نمایش دوربین های کنترل سرعت
  • نمایش مسافت و مدت زمان رسیدن به مقصد
  • در اختیار داشتن دستیار صوتی برای مسیریابی راحت تر
  • مشخص کردن اماکن مهم نظیر موزه، رستوران، دانشگاه ها و … بر روی نقشه
  • توانایی استفاده از شبکه اجتماعی در اپلیکیشن
  • قابلیت اشتراک گذاری موقعیت با دیگر دوستان
  • امکان اضافه کردن مخاطبین تلفن همراه به نرم افزار
  • امکان علامت گذاری مکان هایی از نقشه برای اطلاع به سایر دوستان