کار با بیت کوین
کار با بیت کوین را چگونه انجام دهیم ؟
اکتبر 13, 2020
اتریوم
اتریوم چیست ؟ پاسخ 3 سوال مهم درباره ی این ارز دیجیتال
اکتبر 26, 2020
نمایش همه

بیت کوین کیف پول های زیادی دارد + معرفی 5 کیف پول

بیت کوین کیف پول

بیت کوین کیف پول های زیادی دارد

بیت کوین از سال 2009 به وسیله ی ساتوشی ناکاموتو وارد جهان شد. در آن زمان هیچکس اهمیت این ارز دیجیتال را درک نکرده بود و بیت کوین با قیمت های زیر 5 دلار هنوز خرید و فروش بالایی نداشت. به مرور زمان بعضی از افراد اقدام به تراکنش با آن کردند و از این کار به دلیل راحتی آن لذت می بردند. این ارز به مرور زمان به افراد دیگر هم معرفی شد. حالا با توجه به پیشرفت ارزها، بیت کوین کیف پول های زیادی را از آن خود کرده است. استفاده از هر یک از این کیف پول ها یک سری ویژگی ها را برای شما فراهم می کند.

ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین کیف پول های اختصاصی دارند؟

منظور از کیف پول اختصاصی این است که بیت کوین کیف پولی داشته باشد که فقط از همین ارز استفاده کند. بنابراین پاسخ این سوال مثبت است. بیت کوین کیف پول هایی دارد که فقط خود بیت کوین را پشتیبانی می کنند. اما حقیقت این است که این کیف پول ها برای اکثر افراد کاربردی ندارند! چرا زمانی که می توانید از کیف پولی استفاده کنید که همه ی ارزهای دیجیتال را پشتیبانی می کند خودتان را محدود کنید؟

بعضی معتقدند بیت کوین کیف پول های اختصاصی ای دارد که امنیتش بالا تر از کیف پول های چند ارزه است. اما حقیقت این است که همه ی این کیف پول های رایج و شناخته شده امنیت بالایی دارند. گذشته از آن کاربرانی که در حال انتخاب کیف پول چند ارزه هستند باید از امنیت بیشتری برخوردار باشند که این کیف پول ها طی این سال ها این موضوع را تامین کرده اند.

امنیت کیف پول های بیت کوین با چه چیزی تامین می شود؟

این سوال بسیار زیاد پرسیده می شود. افراد زیادی قصد دارند که در بیت کوین وسایر ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند. این سرمایه گذاری باید از همه جهت امن باشد تا بتوان به دارایی های آزاد خود برای حفظ رشد فرصت داد.

بیت کوین کیف پول

با استفاده از کیف پول بیت کوین می توان تراکنش های زیادی را انجام داد

یکی از موارد امنیتی ای که بیت کوین کیف پول های خود را به آن مجهز می کند رمز عبوری است که در ابتدای ورود به کیف پول نیاز است داشته باشید. البته برخی کیف پول ها چنین رمزی را ندارند و بدون این که نیاز به رمز عبور داشته باشید می توانید به آن ها وارد شوید. اما در صورتی که این رمز عبور وجود داشته باشد خیالتان از این راحت است که حتی با باز شدن رمز اصلی ابزار دیجیتال شما امکان دسترسی به بیت کوین کیف پول و ارزهای دیجیتال شما وجود نخواهد داشت.

مورد دیگری که برای کیف پول های دیجیتال استفاده شده است تایید دو مرحله ای است. به این معنا که در صورتی که بخواهید انجام یک تراکنش به صورت کامل صورت بگیرد باید بار اول تایید تراکنش درون کیف پول را داشته باشید و بار دوم برای این که بتوانید تراکنش را کامل کنید با یکی از روش های زیر تایید را انجام دهید:

  1. توسط لینکی که برای ایمیل یا شماره تلفن همراه شما فرستاده می شود
  2. توسط کدی که به ایمیل یا شماره تلفن شما فرستاده می شود

کد بازیابی

یکی دیگر از امکاناتی که بیت کوین کیف پول های خود را مجهز به آن می کند این است که با استفاده از یک کد بازیابی از نابود شدن دارایی های دیجیتال شما در صورت مفقود شدن یا ربوده شدن موبایل جلوگیری می کند.

فرض کنید که شما بیت کوین های خود را در کیف پولی که روی تلفن هوشمند شما نصب شده است نگهداری می کنید. در این حالت اگر موبایل شما ربوده شود یا مفقود شود دیگر نمی توانید به بیت کوین های خود دسترسی داشته باشید. این حالت همچنین در مواردی اتفاق می افتد که ابزار دیجیتال شما با مشکل سخت افزاری رو به رو شود و تمام حافظه ی آن از بین برود.

در این حالت فقط در صورتی می توانید دارایی های خود را بازگردانید که کد بازیابی که در ابتدای نصب برنامه به شما داده شده است را یادداشت کرده باشید. این کد شامل 12 تا 24 کلمه است که به صورت شماره گذاری شده و به ترتیب نوشته شده اند. این کد می تواند برای شما به شکل یک یادآور عمل کند و آن را در ابزار دیجیتال جدید که وارد کنید می توانید دوباره با دارایی های خود تراکنش کنید.

چه کیف پولی برای بیت کوین مناسب است؟

بیت کوین کیف پول

کیف پول بیت کوین کوینومی یکی از بهترین کیف پول های اندرویدی است

همانطور که تا به حال متوجه شده اید کیف پول های دیجیتال بسیاری وجود دارد که باد با توجه به امکانات خودتان آن را انتخاب کنید. به عنوان مثال یکی از مواردی که می تواند به شدت مورد استفاده ی شما باشد این است که بدانید استفاده از کدام ابزار دیجیتال برای شما امنیت بالاتری را به همراه دارد. اگر از رایانه استفاده کنید معمولا امنیت بالاتری را خواهید داشت اما دسترسی به کیف پول شما برای خودتان هم سخت تر می شود.

بیشتر افراد انواع کیف پول بیت کوین اندروید را انتخاب می کنند چون تا حدودی امنیت آن بالاست و دسترسی آن هم بسیار ساده است و هر وقت که بخواهید می توانید به ارزهای دیجیتال خود یا بیت کوین های خود دسترسی داشته باشید.

یکی از بهترین کیف پول هایی که می توانید از آن استفاده کنید کیف پول کوینومی است. در این کیف پول می توانید از بیش از 1000 ارز دیجیتال موجود در بازار برای ترید کردن استفاده کنید که نشان می دهد پشتیبانی بسیار بالایی برای بیت کوین کیف پول های آن و ارزهای دیجیتال دیگر به وجود آورده است.

کیف پول های دیگری هم هست که می توان به کیف پول اتمی ، اگزوداس،جکس لیبرتی و کیف پول اصلی که از سایت Bitcoinwallet.com دانلود می شود اشاره کرد. هر یک از این کیف پول ها بیت کوین را می توانند در خود داشته باشند و در عین حال که یک سری تفاوت ها در استفاده دارند، می توانند یک رابط کاربری نسبتا مشابه را در مورد ترید و یا خرید و فروش بیت کوین ارائه دهند.

در مورد همه ی کیف پول ها باید کد بازیابی را یادداشت کرده باشید در غیر این صورت در آینده  هیچ بعید نیست که با مشکلات ارز دیجیتال مواجه شوید.

چرا بیت کوین کیف پول های زیادی دارد؟

بیت کوین کیف پول

کیف پول اتمی یکی از کیف پول هایی است که هم برای اندروید و هم برای ویندوز آماده شده است

بیت کوین ارز دیجیتال برتر برای سرمایه گذاری است. ثبت نام بیت کوین که در واقع در صرافی ها انجام می شود بسیار زیادی شده است و این نشان می دهد که کیف پول های زیادی برای آن وجود دارند. در ضمن نصب بیت کوین همان نصب کیف پول بیت کوین است که در صورت جستجوی آن می توانید به انواع کیف پول دیجیتال مناسب برای نگهداری بیت کوین و تامین امنیت بیت کوین از آن ها استفاده کنید.

با توجه به ارزش بازار بالای بیت کوین، تاریخچه بیت کوین و شرایط خرید بیت کوین که برای کاربران به شدت آسان است نیاز به بیت کوین والت های متعدد حس می شد. به همین دلیل شرکت های مختلفی اقدام به ساخت کیف پول های دیجیتال کردند که در حال حاضر هم از همه ی آن ها به خوبی استفاده می شود. چون وضعیت بیت کوین در حال پیشرفت است.

دقت داشته باشید که  بیت کوین کیف پول اختصاصی خود را فقط در Bitcoin.org و bitcoinwallet.com ارائه داده است. البته در نسخه های جدیدتر این کیف پول ها بیت کوین کش هم وجود دارد و می توانید بیت کوین کش و بیت کوین را به هم تبدیل کنید. همچنین نگهداری از هر دوی این ارز ها امکان پذیر است.

چگونه بیت کوین بخریم؟

در سال های گذشته بسیاری از کاربران ایران با استفاده از خدمات پرداخت بین المللی مانند پی پال ، کینگ مانی یا وب مانی اقدام به پرداخت پول به صرافی های خارجی مانند بایننس می کردند. این صرافی ها با توجه به این که در آن زمان تحریم ها علیه ایران زیاد نبود هر ارز دیجیتالی که می خواستید را تامین می کردند و برای آن ها مهم نبود که از آی پی ایران استفاده شده است یا نه.

با شدت گرفتن تحریم ها علیه ایران فعالیت صرافی ها برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال با ایرانی ها هم از بین رفت. در آن زمان حساب کاربری بسیاری از افراد ایرانی در این صرافی ها بسته شد و امکام دسترسی به پول های آن برای همیشه از بین رفت! در حال حاضر هم اگر موفق به باز کردن حساب کاربری در این صرافی ها شدید بدتنید که واریز پول به این حساب ها ریسک بالایی دارد.

به شما پیشنهاد می دهیم که برای خرید بیت کوین از صرافی های داخلی استفاده کنید. صرافی شاه کوین یکی از صرافی هایی است که با تیم پشتیبانی قدرتمند و با سرعت زیادی می تواند شما را به ارزهای دیجیتال دلخواهتان برساند. فقط کافی است که در این صرافی ثبت نام کنید و مدارک هویتی خود را برای صرافی ارسال کنید. با ارسال سفارش در کمترین زمان ممکن ارز دیجیتال مورد نظر خود را در آدرس کیف پول دیجیتالی که به صرافی ارسال کرده اید دریافت خواهید کرد.

به طور کلی سعی داشته باشید که روی شناخت بیت کوین و کیف پول های مربوط به آن چند روزی تحقیقاتی انجام دهید. با این کار خیالتان از بابت سرمایه گذاری در بیت کوین و انتخاب کیف پول دیجیتال راحت خواهد بود